organiclife.co.il
  דף הבית
Tuesday, 17 May 2022
 
 
ההמבורגר האורגני של מקדונלדס הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageאיך אני יודעת שמשהו קורה למודעות לבריאות בקרב הקהל הרחב? כשמוצרים פופולריים וחברות דומיננטיות מתחילים לדבר בשפה של בריאות  ומנסים לפנות גם אל צרכני האוכל הבריא. תגידו שלום להמבורגר האורגני של מקדונלדס.


המבורגר וכריך אורגניים במקדונלדס מקדונלדס סופגת בשנים האחרונות ביקורות קשות וירידה במכירות, ולכן עסוקה מאד בשיווק מוצרים חדשים ושימוש בלתי פוסק בגימיקים. בשבוע הבא (1/9/15) יושק לראשונה בכ 1,500 סניפים של מקדונלדס בגרמניה, המבורגר אורגני שיקרא "MCB". ההמבורגר יהיה כולו אורגני ויהיה עשוי מקציצת בשר בקר אורגנית, בתוספת חסה, עגבניות, מלפפונים חמוצים, בצל סגול וגבינה אורגניים. הרטבים לא יהיו בהכרח אורגניים. ב 26/10/15 יושק כריך בשר אורגני שיקרא "Long McB". המחירים עדיין לא פורסמו. מהפיכה עולמית בחקלאות האורגנית מקדונלדס נוהגת לבחון מוצרים חדשים בשווקים קטנים יותר לפני שהיא מציעה אותם לקהל האמריקאי. אם המהלך הזה יוכתר בהצלחה בגרמניה, יתכן ותבחר מקדונלדס לשווק אותו בלמעלה מ 14,000 הסניפים שלה בארה״ב. זהו מהלך שיחולל מהפיכה בשוק הבשר האורגני בארצות הברית.  כיום, שוק בשר הבקר האורגני בארה"ב מהווה רק כשלושה אחוזים מכלל ייצור הבשר. אם מקדונלד'ס תחליט להכניס את ההמבורגר האורגני לתפריט בארה"ב, הגידול בביקוש לבשר בקר אורגני צפוי לשנות את פני חקלאות ברחבי צפון אמריקה.


מקדונלדס היא אחת החברות המובילות בשוק המזון המהיר בעולם. הכנסת מוצרים אורגניים לתפריט של הרשת, יחשוף קהל עצום שעד כה לא צרך מזון אורגני מפאת מודעות וזמינות נמוכות או בשל עלויות גבוהות יותר. לפי הפרסומים של החברה, תנועת הלקוחות היומית בסניפי מקדונלדס ברחבי העולם מגיעה ל 63 מיליון איש, ( יותר מכלל אוכלוסיית בריטניה). דמיינו מה זה יכול לעשות לשוק הדגנים הנדרשים ליצור הלחמניות, הבשר, והירקות האורגניים בעולם. לחץ של צרכנים על הרשתות המתחרות עשוי לגרום גם להן להכניס מוצרים אורגניים לתפריט שלהם, וזה ללא ספק יגרום למהפיכה אורגנית של ממש.
האם המבורגר אורגני בריא?

שלא תהיה טעות, (בלי להיכנס לשאלת המוסר וצער בעלי חיים), אני לא אמליץ על צריכת המבורגר גם אם הוא אורגני, כי מחקרים מראים שבשר בקר אינו בריא. גם אם חומר הגלם בריא יותר, הוא עובר תהליכים בשילוב עם חומרים שהופכים אותו למוצר מתועש ומזיק. גם אם הלחמנייה העשויה מקמח לבן היא אורגנית וגם אם הצ׳יפס עשוי מתפוחי אדמה אורגניים ומטוגן בשמן אורגני, הם עדיין יגרמו נזק לבריאות שלנו. הרטבים והמשקאות הקלים ישארו עשירים בסוכר ובכימיקלים שכדאי מאד להימנע מהם.
מה זה יכול לעשות בשבילנו? אבל אולי אם יהיה ביקוש גובר לירקות ופירות אורגניים, המחיר שלהם בשוק ירד ואז הם יהיו נגישים יותר לאוכלוסיות רחבות. אולי המודעות תעלה ואנשים ידרשו יותר ויותר מזונות אורגניים ובריאים יותר. אולי יוזרם סוף סוף כסף למחקר ופיתוח של חקלאות אורגנית מקיימת ובריאה. אולי החקלאות האורגנית תהפוך להיות השכיחה והמקובלת יותר ויפחת בצורה משמעותית השימוש בדשנים, כימיקלים וחומרים רעילים שפוגעים בבעלי החיים ומזהמים את הקרקעות ואת מקורות המים . ואולי, מי יודע, השלב הבא יהיה שמקדונלדס תשיק ארוחות בריאות טבעונית עם המבורגר עדשים ופטריות אורגני, בלחמנייה עם קמח מלא, עם תוספת סלט ירקות אורגני או ירקות מבושלים אורגניים ומים.

 

יש לכם הערות, מחשבות, שאלות או משהו שתרצו לחלוק איתי? אתם מוזמנים לשלוח אלי ל: כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה לבריאות, הילה אפללו - נטורופתית 

  

תמונה: אתר מקדונלדס 

 
< קודם   הבא >
 
הרשמה לניוזלטר
שם
דואר אלקטרוני *
טקסט אימייל
ביכולתך להפסיק לקבל מידע בכל רגע, בלחיצה אחת על כפתור. פרטיך שמורים איתנו ולא נעביר אותם לגורם חיצוני
 
 
 
 
Top! Top!
חיים אורגניים הוא פורטל המכיל את כל המידע הקשור לאורח חיים אורגני. באתר מידע על מזון אורגני, בישול אורגני, אוכל אורגני, תיירות אורגנית, קהילות אורגניות, פורומים, קואופרטיבים אורגנים, אורח חיים בריא, רפואה טבעית, חקלאות אורגנית, מתכונים אורגניים