organiclife.co.il
  דף הבית arrow המטבח האורגני arrow בישול מלא חיים
Monday, 17 January 2022
 
 
בישול מלא חיים הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

Imageלפני כמה שבועות קיבלתי המלצה מאורי מאיר צ'יזיק, חבר, בשלן בחסד ואיש אורגני אמיתי. הוא סיפר לי על ספר בישול מיוחד שכתבה יוטקה הרשטיין ממסעדת הרדוף. ספר שכולו מתכונים לאוכל אורגני. קראתי, טעמתי והתאהבתי

 


כשהחזקתי את הספר "בישול מלא חיים" לראשונה, הוא היה כבד יחסית לספרי הבישול הרגילים וגדול. בכריכה קשה, בלי תמונות של תבשילים מבריקים ומגרים על הכריכה, הציור עם רקע תכלת, לא בדיוק הצבע הראשון שהייתי בוחרת לספר שעוסק באוכל. אבל מאוחר יותר הבנתי כמה הצבע הזה מתאים לספר.
 

לא רק אוכל
את הספר פותחת הקדמה ואחר-כך סיפורים של יוטקה על המטבח של ילדותה ועל המשפחה שלה. זה היה כל כך מקסים שכמעט שכחתי שיש גם מתכונים בספר, ויש!  המתכונים הנפלאים שבספר אינם מחולקים לפי נושאים באופן שאנחנו מורגלים אליו, יוטקה ששזרה בחייה ובבישולים שלה את התפיסה האנתרופוסופית, בחרה לחלק את הספר ליסודות וסודות בהם היא מסבירה קצת מתפיסת עולמה. 

 חלק מהמתכונים בספר מחולקים לפי ימי השבוע, בכל יום יש אוכל שמתאים לו במיוחד. בהמשך יש מתכונים המתאימים לילדים, ארוחות טעימות וקלות להכנה, מתוקים בריאים, ומתכונים מארוחות שבישלה לחברים ושחברים בישלו בשבילה. אוכל לארוחה חגיגית, לארוחה הודית, ארוחות לפי עונות, ארוחות מהשמיים ועוד. פשוט תענוג צרוף. לאלה שקצת מתבלבלים יש גם אינדקס מסודר בסוף הספר שמחלק את המתכונים לפי חומרי גלם ולפי הא"ב.

 

Image  

מעל 150 מתכונים
מעל 150 מתכונים מכיל הספר הזה וגם הרבה הסברים, טיפים ועצות פרקטיות להתנהלות במטבח האורגני, לא הספקתי, כמובן לנסות את כולם. מהמעט שבדקתי, נהנתי מאד. נהניתי לא רק מהאוכל, אלא גם מהמפגש עם יוטקה, מההיכרות איתה ועם אימא שלה, עם ריחות הורדים שנודפים מן האוכל שלה.

לפניכם 3 מתכונים שיוטקה מסרה לנו לפרסום באתר:
מרק כרשה ותפוחי אדמה

טבולה קינואה ודוחן
סופלה דוחן

נהנתי מצניעות מהפשטות ומהפתיחות.  התרשמתי מאד מהנכונות שלה לספק מתכונים שהיא משתמשת בהם במסעדה, מעטים הם השפים שיספקו את המתכונים לתבשילים המוגשים במסעדה שלהם וזה לא מובן מאליו.

היחוד של האישה הזו עובר מעל דפי הספר הזה, דרך הקיבה וגם דרך הלב ומספק חוויה של חומר ורוח, של מפגש של אוכל עם משפחה,  אהבה וחברות.  בספר אין תמונות של המאכלים, את הדפים מעטרים איורים ורישומים יפיפיים שמוסיפים לאווירה הפלאית שהספר הזה משרה. 

ספר אקולוגי
ההתחשבות בסביבה והחיבור לאדמה ולאדם שמקפידה עליהם יוטקה באורח חייה, לא פסחו גם על דרך הוצאת הספר. חשוב לציין כי הספר הזה הודפס על נייר אקולוגי עם לוחות אופסט ללא כימיקלים, בצבעי דפוס על בסיס צמחי. 
 

זו יכולה להיות מתנה מקסימה לחובבי הבישול הבריא וגם לכאלה שלא ממש מסתדרים עם הקינואה והדוחן, יש בו גם מוצרי חלב, שמנת וחמאה וגם דגנים, מרקים ותבשילי ירקות. מתנה שתוכלו לתת לבני משפחה, חברים ולעצמכם. אני התאהבתי. 

את הספר  בישול מלא חיים ניתן לרכוש במסעדת הרדוף ובחנויות הספרים ברחבי הארץ. ניתן להזמין את הספר גם בטלפון 04-9059229.

כתבה: הילה אפללו

 
< קודם   הבא >
 
הרשמה לניוזלטר
שם
דואר אלקטרוני *
טקסט אימייל
ביכולתך להפסיק לקבל מידע בכל רגע, בלחיצה אחת על כפתור. פרטיך שמורים איתנו ולא נעביר אותם לגורם חיצוני
 
 
 
Top! Top!
חיים אורגניים הוא פורטל המכיל את כל המידע הקשור לאורח חיים אורגני. באתר מידע על מזון אורגני, בישול אורגני, אוכל אורגני, תיירות אורגנית, קהילות אורגניות, פורומים, קואופרטיבים אורגנים, אורח חיים בריא, רפואה טבעית, חקלאות אורגנית, מתכונים אורגניים