organiclife.co.il
  דף הבית arrow תרבות אורגנית arrow פרמקלצ'ר arrow מפגש Earth Charter Israel במסעדת Humanature
Tuesday, 14 July 2020
 
 
מפגש Earth Charter Israel במסעדת Humanature הדפס דואל
מאת הילה אפללו   

ביום ראשון האחרון הגענו ל Humanature המסעדה האורגנית לטעימת יינות וגבינות אורגניים אבל מסתבר שהערב הזה היה יותר מקידום מכירות ושהנוכחים היו קצת יותר מחובבי יין ואוכל.

כששרה ודוד הבעלים של Humanature הזמינו אותנו לערב טעימות יין וגבינות אורגניים חשבתי שזו תהיה חשיפה למוצרים אורגניים חדשים או יוצאי דופן - ולהזמנות כאלה אני מסרבת לעיתים נדירות. למען ההגינות אני חייבת לציין שאחרי הפעם הראשונה שביקרתי במסעדה וטעמתי את האוכל הנפלא שגיל (השף) מכין לא קשה לשכנע אותי לעזוב את המושב לכמה שעות ולנסוע לעיר הגדולה לביקור קולינארי משובב נפש. אבל הביקור הפעם היה שונה בעיקר בגלל האנשים ששרה ודוד קיבצו והזמינו. הרוב המכריע של המוזמנים היו בעלי תפקידים שונים בשגרירות ארה"ב בישראל, החברות בין שרה שהיא בעלת תואר שני במשפטים ומתמחה בחקיקה סביבתית לבין הקבוצה האמריקאית התוססת נרקמה על רקע תפיסת עולם סביבתית, הרצון לשפר את איכות החיים ולעודד תעשיה אחראית ומתחשבת המספקת שירותים ומוצרים בריאים לצרכן ולסביבה.
בארצות הברית היקף התעשיות הירוקות, השירותים והעסקים הדבקים בגישת הקיימות הוא עצום (בועידת ברוטלנד 1987 הוגדרו התכנון והפיתוח ברי הקיימא ככאלה אם הם עונים על צרכי הדור הנוכחי ללא פגיעה באפשרות של הדורות העתידיים לענות על צרכיהם).  תעשיית השירותים והעסקים ברי הקיימא (
sustainable) מגלגלת כ-240,000,000,000$ בשנה!!!  ולכן לכוח הקניה של האוכלוסייה יש השפעה על חברות רבות, המודעות מאד גבוה והגישה למידע אודות המוצרים ו/או החברות והיצרנים  היא פשוטה וזמינה יש את ה Greenpages על משקל ה Yellowpages שמאפשרים יצירת קשר עם חברות וארגונים ידידותיים לסביבה.
שרה, דוד והחברים שוקדים על בנייתו של בסיס מידע שיכיל את כל המוצרים, העסקים והשירותים הירוקים, הממוחזרים והאורגניים בכל תחומי החיים שניתן להשיג היום בישראל. הפעילות היא כמובן התנדבותית ונשענת בעיקר על הרצון העז של השותפים לעשות משהו משמעותי וחשוב בתחום הזה בארץ.
המטרה היא להעלות מודעות, לחנך, לעודד חקיקה, להשפיע על דעת הקהל  ולייצר כוח קניה  שיהיה בעל משקל  אופן קבלת ההחלטות והשיקולים העסקיים של החברות במשק.
ה EARTH CHARTER היא תנועה עולמית שעוסקת באקטיביזם לגלי, חינוך בעסקים עם מיקוד על סביבה אורבאנית, המטרה היא לעודד חינוך לאחריות תוך ניסיון לייצר שינוי חברתי ותפיסתי, לא אלים , מתלהם או מאיים אלא הגיוני, צודק חכם ואמיתי שיאפשר לדורות הבאים קיום שפוי. מסקרים שנערכו בארה"ב עולה כי כ80% מהנשאלים העדיפו לשלם מעט יותר כדי לרכוש מוצרים אחראיים , נקיים ולא מזהמים.
ה EARTH CHARTER ISRAEL יהיה בהתחלה מאגר אינטרנטי שיכיל מידע על כל העסקים המוצרים והשירותים הירוקים שניתן למצוא בארץ וכן מעין ספריה וירטואלית של מאמרים, כתבות, ספרים וכל מידע חשוב אחר, המאגר יופיע בעברית, ערבית ואנגלית לטובת כל תושבי ישראל מתך תחושת מחוייבות אמיתית לעתיד כדור הארץ מלווה במסר של פיוס.
הערב הזה שחיבר חבר'ה צעירים ומבוגרים ממדינות שונות ובאווירה מדהימה שרק שרה ולין יודעות לייצר, בלווי יינות אורגניים של יקב אסנס, יין וגבינות של נאות סמדר וכמובן מאכלים מופלאים שרקח, תיבל וקישט השף גיל נתן בכישרון רב היה פשוט מופלא בעיניי - מלא אנרגיות טובות, שמחת חיים וחדוות יצירה. יצאנו מלאי התלהבות לקראת הפרויקט החשוב וחדורי מוטיבציה. מערכת חיים אורגנים תהיה שותפה, תעקוב ותדווח על התקדמות הפרויקט ואתם מוזמנים להצטרף.
המעוניינים לקחת חלק ולתרום את חלקם באיסוף מידע, מאמרים, כתבות, בתרגום או עבודה על האתר יוכל לפנות למערכת חיים אורגניים

נכתב ע"י הילה אפללו (נטורופתית)
מנהלת אתר חיים אורגניים
עוסקת במתן טיפול נטורופתי, הרצאות וסדנאות בתחום הרפואה הטבעית
בעלת קייטרינג ומעבירה סדנאות בישול בריא.
פרטים נוספים באתר האינטרנטwww.hamasa-el.com :

אי מייל : כתובת דואל זו מוגנת מדואר זבל, אתה צריך לאפשר Javascript בכדי לצפות בה
טלפון : 052-3435558

 

 
< קודם
 
הרשמה לניוזלטר
שם
דואר אלקטרוני *
טקסט אימייל
ביכולתך להפסיק לקבל מידע בכל רגע, בלחיצה אחת על כפתור. פרטיך שמורים איתנו ולא נעביר אותם לגורם חיצוני
 
 
 
Top! Top!
חיים אורגניים הוא פורטל המכיל את כל המידע הקשור לאורח חיים אורגני. באתר מידע על מזון אורגני, בישול אורגני, אוכל אורגני, תיירות אורגנית, קהילות אורגניות, פורומים, קואופרטיבים אורגנים, אורח חיים בריא, רפואה טבעית, חקלאות אורגנית, מתכונים אורגניים